Як оформити резерв Оплата і доставка
Укр Рус
  • Ми працюємо: Пн - Пт з 9°° до 18°°
  • Прийом замовлень по телефону: в робочий час сайта
  • Обробка замовлень, оформлених через сайт: в робочий час
Резерв товару
Кількість:
0
До сплати:
0,00
Оформити резерв

Розділи

Прийом замовлень:

Наркотичні ліки за е-рецептом. Відповідє МОЗ

Із 13 жовтня наркотичні препарати продаватимуть тільки за електронним рецептом. Виняток - прифронтові території та зона бойових дій. Там продовжить діяти як електронний, так і паперовий рецепт.

Це рішення дозволить запобігти неконтрольованому обігу таких препаратів. Адже їх вживання має ризики для життя та здоров'я людини, кажуть у МОЗ. Водночас у відомстві запевняють, що пацієнтам не варто хвилюватися. Кожен, хто за станом здоров'я потребує наркотичних препаратів, - гарантовано їх отримає. Тож у міністерстві дали відповіді на найбільш поширені питання.

1. Якщо у мене немає мобільного телефону, як мені отримати електронний рецепт на наркотичні препарати?


У такому разі ви можете ідентифікуватися у лікаря за допомогою документів (паспорт та індивідуальний податковий номер). Лікар роздрукує інформаційну довідку до рецепта, яка містить номер рецепта та код його погашення, який ви без проблем зможете використати в аптеці.

2. Що робити, якщо вказав неправильний номер телефона або втратив до нього доступ?

Необхідно подати заявку на зміну номера через онлайн-форму на сайті. Номер телефону буде змінено протягом доби. Радимо пацієнтам, за можливості, перевірити у сімейного лікаря телефон, який прив'язаний до електронної медичної картки та за необхідності, змінити його.

3. Якщо у лікарні немає світла, чи можна буде отримати наркотичні (психотропні) препарати за паперовими бланками?


Так, існують певні винятки, в яких лікар зможе видати пацієнту паперовий аналог:

  • проблеми в роботі електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ), коли електронний рецепт не можна виписати (відключення світла, технічні проблеми в роботі системи тощо);

  • для призначення екстемпоральних препаратів (тобто таких, які виготовляються безпосередньо в аптеці);

  • якщо рецепт на наркотичні препарати виписують на прифронтових територіях або територіях, де тривають бойові дії.

4. Як бути з пільговими наркотичними препаратами?


Наркотичні пільгові ліки, часткова чи повна вартість яких відшкодовується в межах програм місцевих бюджетів, теж відпускатимуться за е-рецептом.

5. Як виїхати за кордон з наркотичними ліками, які були відпущені за е-рецептом?


Якщо пацієнт планує виїжджати за кордон і планує перевозити ліки з собою - під час виписування е-рецепта лікар має надрукувати йому інформаційну довідку та обовʼязково засвідчити її власним підписом і печаткою.

6. Які лікарі можуть виписати е-рецепт на наркотичні ліки?


Виписати е-рецепт на наркотичний лікарський засіб може спеціаліст, який відповідає за лікування пацієнта. Це може бути як сімейний лікар, так і профільний спеціаліст - хірург, онколог чи невролог тощо.

7. У якій аптеці можна придбати наркотичні ліки за е-рецептом?


Придбати наркотичні ліки за е-рецептом можна в аптеці, яка має відповідну ліцензію на відпуск таких препаратів. На сьогодні 100% аптек, які мають таку ліцензію, зареєстровані та працюють в ЕСОЗ.

Зауважимо, що термін дії е-рецепта на групу наркотичних ліків становить 10 днів (так само, як і паперового рецептурного бланка).

Зверніть увагу, раніше HUBZ розповідав про те, що законопроєкт про медичний канабіс рекомендували до другого читання.


Публікації HUBZ Inform не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.Джерело : hubz.ua

Коментарі:

Поки ніхто не залишив коментар до цієї статті

Як коментар приймається текст до 1000 символів без використання HTML коду

Опублікувати коментар